środa, 28 kwietnia 2021

Marta Szloser "Warstwy"

 

Wszystko ma swoje warstwy. Drzewo rosnące w ogrodzie, dom, do którego wracamy, urodzinowy tort, a przede wszystkim my sami. Ta książka także ma warstwy: tekstową i graficzną. Wersy autorstwa Marty Szloser zilustrowała Ania Jamróz. Oszczędna treść w towarzystwie tych obrazów przybiera na sile, tworząc „kadry”, którym musimy uważnie się przyjrzeć, by dostrzec w nich coś, co umyka na pierwszy rzut oka.

„Warstwy” to publikacja dla najmłodszych, gdzie tekst przybiera lekką, przystępną formę, by ułatwić dzieciom odkrywanie tych dosłownych warstw i zachęci do poszukiwań tych ukrytych między wierszami. To także książka dla dorosłych czytelników, którzy poznając opowieść Marty Szloser ponownie przyjrzą się otaczającej ich rzeczywistości i zwrócą uwagę na istotne detale codzienności, które już spowszedniały.

„Warstwy” to subtelna próba „rozgryzienia” świata i poznawanie jego kolejnych powłok, tych oczywistych i tych, które dostrzec możemy jedynie oczami wyobraźni filtrując słowa przez własną wrażliwość. Ile ich odkryjemy? To zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

  

 

M. Szloser – Warstwy

 

stron: 56

wyd. Wydawnictwo Literówka 2020

6 komentarzy:

 1. Piękną recenzja. Będę miał na uwadze, tytuł zapisany :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa publikacja i piękne ilustracje. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale ilustracje:D Jestem tej książki ogromnie ciekawa:)
  Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będziesz miała okazję ją poznać. Również pozdrawiam :)

   Usuń