sobota, 15 lipca 2017

[film] "Riba", "Broken: Rock, Paper, Scissors", "Even pigeons go to Heaven"Dzisiaj chciałam napisać o trzech kilkuminutowych animacjach.
Pierwsza z nich zatytułowana „Riba” powstała w 2003 roku. Jej twórcami są trzej francuscy reżyserzy: Yves Dalbiez, Elise Garcette orazLaurent Leleu.  Bohaterem animacji jest kot, który pragnie zostać pianistą. To marzenie ma szansę się spełnić, kiedy kota  odwiedza pewna istota. Animacja przykuwa nie tylko wizualnie, ale również muzycznie.Kolejna animacja „ Kamień, papier, nożyce”została stworzona przez The Broken Team. Reżyserią zajęli się Bryan Locantore, Garrett O’Neal oraz Gang Maria Yi. To animacja 3D, która nawiązuje do znanej wszystkim gry w kamień, papier, nożyce.  Ten niespełna 5-minutowy film to opowieść o tym ile jesteśmy w stanie poświęcić dla bliskiej nam osoby. 
Trzeci film „ Nawet gołębie idą do nieba” został wyreżyserowany przez Samuela Tourneux . W 2007 roku był nominowany do Oscara. Opowiada o starszym mężczyźnie, którego pewnej nocy odwiedza ksiądz proponując sprzedaż…kapusły, która zabiera ludzi do raju. Ostatecznie jest…zaskakująco;)1 komentarz: