czwartek, 19 lipca 2012

Mariusz Kędziora "Rodzynki studenckie czyli co się wykłada na wykładach"

          „Rodzynki studenckie czyli co się wykłada na wykładach” wpadły mi w ręce za sprawą mojej siostry.  I mimo, że są wakacje pomyślałam, że to może być lektura w sam raz na poprawienie humoru (szkoda, że nie pogody) oraz na powspominanie trochę tego wspaniałego czasu, jakim były studia (choć skończyłam je nie tak dawno temu);)

            „Rodzynki” to zbiór złotych (i nie tylko ;)) myśli wykładowców, którymi dzielą się ze swoimi studentami podczas laborek, ćwiczeń, wykładów, egzaminów i wszelakich spotkań. Wypowiedzi pracowników uczelni wyższych zostały zebrane przez „Niecodziennik satyryczno-prowokujący – JoeMonster.org, natomiast wyboru najlepszych „rodzynków” na potrzeby publikacji dokonał Mariusz Kędziora.

            Całość podzielona jest na kilkanaście krótkich części. Każda z nich zawiera rodzynki z konkretnego miasta, co ułatwia odszukanie interesującej nas uczelni. Na koniec, kiedy już będziemy „najedzeni rodzynkami” autorzy przygotowali osobny rozdział poświęcony legendom studenckim czyli historiom przekazywanym przez wykładowców „z pokolenia na pokolenie”. Teksty i złote myśli, które krążą po uczelniach od dawien dawna i nigdy się nie starzeją.

            Książka bardzo mnie ubawiła, pozwoliła przypomnieć sobie wiele śmiesznych incydentów, których byłam świadkiem na moich uczelniach. I przyznam, że w tej książce znalazłam kilka „złotych myśli” z wykładów w których brałam udział, jak widać wykładowcy dzielą się swoimi spostrzeżeniami z każdą grupą studentów ;) Żałuję tylko, że „Rodzynki” mają tylko 179 stron. Polecam studentom, przyszłym studentom, a także tym, którzy swoją przygodę z Uczelnią Wyższą już zakończyli. Każdy znajdzie jakąś złotą myśl dla siebie, perełkę, którą zapamięta na długo.Mariusz Kędziora - Rodzynki studenckie czyli co się wykłada na wykładach
 stron: 179
Wyd. Editio

8 komentarzy:

 1. Powyższa książka może być naprawdę ciekawa. Z reguły złote myśli wykładowców są bardzo zabawne, dlatego jak tylko natknę się na tę pozycje, to chętnie przeczytam..

  OdpowiedzUsuń
 2. Czemu nie:). Lubię książki humorystyczne, więc jak trafię na powyższą, z pewnością dam jej szansę:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto wrócić do studenckich lat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny zbiór, może sprezentuję Bratu, który za rok wybiera się na studia ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Skoro bawi, to muszę się za nią koniecznie zabrać :) Poza tym sama jestem jeszcze studentką, więc myślę, że jest to pozycja w sam raz dla mnie :) Pozdrawiam i zapraszam do siebie na konkurs!

  http://kronikachomika.blogspot.com/2012/07/kolejny-konkurs-u-chomika.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo miło trafić na recenzję swojej pracy, choć z drugiej strony to praca setek i tysięcy studentów i ich wykładowców. Ale naprawdę miło było zbierać te rodzynki, a jeszcze milej opublikować w książce :)

  Pozdrawiam,
  Mariusz Kędziora
  "autor" książki

  OdpowiedzUsuń