sobota, 22 czerwca 2013

Louise L. Hay "Pokochaj swoje życie"


            Nasze lęki i obawy, to jak postrzegamy siebie i innych ma swój zalążek nie tylko we wszelakich zdarzeniach z przeszłości, ale jest zależne przede wszystkim od myśli i nastawienia. Bardzo wiele rzeczy potrafimy sobie wmówić, niestety przede wszystkim tych negatywnych. Warto spróbować to zmienić, gdyż zwracając uwagę tylko na te złe aspekty życia może ominąć nas wiele dobrego.

            Pomocne mogą okazać się afirmacje. Czym one są? Są czymś o czym myślimy lub co mówimy. Autorka książki Pokochaj swoje życie Louise L. Hay twierdzi, że „afirmacje są jak zasiane w gruncie nasiona. Najpierw kiełkują, następnie wypuszczają korzenie, a w kolejnym etapie drążą grunt. Trochę czasu musi minąć, by nasiono przekształciło się w pełni rozwiniętą roślinę”.
           
            Książka podzielona jest na dwanaście krótkich rozdziałów; dwa z nich są wprowadzeniem, kolejne odnoszą się do poszczególnych sfer życia, które są dla większości najbardziej problematyczne. I tak odnajdziemy tutaj afirmacje przeciw odczuwaniu strachu,  afirmacje do pracy, miłości, przyjaźni czy powodzenia. Każda afirmacja rozpoczyna się krótkim testem odwołującym się do dzieciństwa, relacji z rodzicami i otoczeniem. Odpowiedzi mają ułatwić czytelnikowi odszukanie w sobie pewnych blokad ora czynników, które sprawiły, że tak, a nie inaczej postrzegamy siebie, swoje życie oraz otoczenie. Autorka dzieli się także z czytelnikiem prostymi ćwiczeniami, które mają pomóc w pokonaniu barier (m.in. ćwiczeniami przed lustrem oraz ćwiczeniem polegającym na napisaniu listu). Całość czyta się bardzo sprawnie, nie można odmówić książce pozytywnego wydźwięku, który może stać się jednym z czynników motywujących nas do zmian. Podręcznik, jednak to nie wszystko, jak twierdzi sama autorka „same słowa zapisane w książce nie zrobią niczego, by podnieść jakość Twojego życia”; te zmiany muszą dokonać się w nas, a ta publikacja może być maleńkim drogowskazem.

Ciekawym dodatkiem do publikacji jest audiobook z wieloma ćwiczeniami. To doskonałe rozwiązanie dla osób zabieganych, spędzających mnóstwo czasu w samochodzie. Płyta podobnie, jak książka jest źródłem pozytywnej energii, która jest niezbędna do rozpoczęcia zmian. 
   

         Książkę miałam przyjemność przeczytać dzięki uprzejmości Wydawnictwa Studio Astropsychologii


  
Tekst umieszczony także w serwisie nakanapie.pl
L. L. Hay - Pokochaj swoje życie
 stron: 128
Wyd. Studio Astropsychologii
Białystok 2013

1 komentarz:

  1. Kiedyś lubiałam takie książeczki, ale teraz już do nich nie sięgam :)

    OdpowiedzUsuń