poniedziałek, 14 listopada 2016

FISZKI - angielska gramatyka dla początkującychJęzyk angielski już dawno stał się językiem „obowiązkowym”, zatem warto zainteresować nim dziecko w wieku wczesnoszkolnym. Sama będąc ciocią wielu brządców i nieco starszych dzieci bardzo często staję się dal nich wsparciem w nauce angielskiego. W związku z tym, szukam interesujących materiałów, które nie tylko znacznie ułatwią naukę, ale sprawią przyjemność.
Fiszki zarówno te obrazkowe, jaki i klasyczne od dłuższego czasu towarzyszą nam w nauce. Okazały się, bowiem bardzo skuteczną metodą na przyswojenie przez dzieci nowych słówek. Idąc za ciosem postanowiłam sprawdzić kolejne fiszki. Tym razem z gramatyką języka angielskiego dla początkujących.
W pudełku znajdziemy pięćset fiszek, które przybliżą nam blisko pięćdziesiąt podstawowych zagadnień gramatycznych. Zestaw zawiera także testy kontrolne oraz przekładki (uczę się, powtarzam, umiem), które pozwolą nam kontrolować naukę. Na kartach znajdziemy m.in. daty, kolokacje, przysłówki częstotliwości, omówienie czasów: Present Simple, Present Continuous, Future Simple i Present Perfect.
Fiszkami posługiwałam się podczas powtórek z dziećmi uczącymi się w szkole podstawowej. Muszę przyznać, że nieco znudzone swoimi podręcznikami ze sporym zainteresowaniem zabrały się za utrwalanie wiadomości. Ponadto przejrzystość kart i bardzo przystępne wytłumaczenie każdego z tematów znacznie ułatwiło naukę. Zatem pozostaje mi tylko zachęcić do wypróbowania gramatyki na fiszkach :)


Fiszki – gramatyka dla początkujących

500 szt.
Wyd. Cztery Głowy 2014*****

Wyniki konkursu

Książkę otrzymuje Wioleta Sadowska

Gratuluję :)


3 komentarze:

 1. Moja historia z angielskim (spokojnie, będzie krótka xD) była trochę dziwna. Najpierw go nienawidziłam, bo miałam serio okropną panią w podstawówce.
  Potem go polubiłam, bo prowadziła go fajna pani, ale nie robiłam z tym nic więcej.
  Aż w końcu poszłam na angielski dodatkowy. Dobra, może samo to nic aż tak bardzo nie zmieniło, ale wzielam udzial w konkursie w nim organizowanym i przeszlam dalej...Ostatniecznie w finale zajęłam III miejsce i to strasznie mnie zmotywowało. Teraz fiszki to dla mnie codzienność, strasznie każdemu polecam :D
  No, mam nadzieję, że Cię nie zanudziłam ^^
  Pozdrawiam ^^ (I zapraszam, oddaję wszystkie szczere komentarze!)
  Czytam, piszę, recenzuję, polecam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety nauczyciele potrafią zniechęcić do nauki języków. Cieszę się, że Ty w końcu znalazłaś motywację ;) A fiszki także polecam.

   Usuń
 2. Wydaje mi się, że takie fiszki to naprawdę super sprawa i sama z przyjemnością bym przy odświeżaniu języka właśnie z nich korzystała ;)

  OdpowiedzUsuń