piątek, 5 maja 2017

Rupi Kaur "Mleko i miód"„Mleko i miód” autorstwa  Rupi Kaur to opowieść o kobiecie. Jej wewnętrznej przemianie, która pod wpływem wielu wydarzeń nieustannie ewoluuje. To także opowieść o miłości i emocjach z nią związanych. Całość podzielona jest na cztery części – cztery stany emocjonalne: cierpienie, kochanie, zrywanie i gojenie.
Twórczość Rupi Kaur mnie rozczarowała. Nie są to – w moim odczuciu – wiersze, jak sugeruje blurb. To raczej powroty do emocji i próba utrwalenia ich na papierze. To strzępki wspomnień, przywoływanie konkretnych zdarzeń i próba zmierzenia się z nimi.
Dosadność i oszczędna forma tekstów niestety tutaj nie stają się zaletą- przeciwnie, sprawiają, że utwory trącą banałem. Odniosłam wrażenie, że w niektórych utworach słowa to po prostu przypadek, a nie celowa kompozycja.
Pozytywną stroną tych zapisków staje się ich uniwersalny wydźwięk. Emocje, o których tutaj mowa zna zapewne większość czytelników, zatem nie trudno będzie się nam identyfikować z autorką. Jednak jakościowo „Mleko i miód” pozostawia wiele do życzenia. R. Kaur - Mleko i miód

stron: 208
wyd. Otwarte 2017

6 komentarzy:

 1. Jest to pierwsza negatywna opinia jaka przeczytałam o tej książce- choć zbyt wielu to nie czytałam muszę sie przyznać. Zastanawiałam sie nad zakupem. Co prawda nie jestem fanka poezji ani krótkich firm jednak okładka mnie wprost przyciąga . Blog obserwuje i będę wpadać od czasu do czasu. Zapraszam rownież do mnie
  Pozdrawiam

  Czytankanadobranoc.blogspot.ie

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie nie jestem zainteresowana tą pozycją

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tę książkę na oku, pozostaje jeszcze kwestia kiedy do niej zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz widzę tę książkę, przyciągnął mnie tytuł i okładka, szkoda, że wykonanie gorsze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mówiąc szczerze po raz pierwszy natrafiam na recenzje tego tomiku, gdzie nie ma samych zachwytów! Trochę ostudziłaś mój zapał, bo do tej pory żyłam w przeświadczeniu, że to cud miód, a tutaj nie koniecznie.

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię na facebooku jakąś stronę i na niej często publikowane są fragmenty tej książki :)

  OdpowiedzUsuń