niedziela, 15 marca 2015

Peter Martin "Opowieści biblijne. Bohaterowie dla chłopców"Pismo Święte jest źródłem wielu postaci, z których mądrość i naukę możemy czerpać do dziś. Warto te postawy do naśladowania przybliżać także najmłodszym czytelnikom.  Oczywiście Biblia nie będzie tutaj najtrafniejszym rozwiązaniem, ze względu na język. Właśnie z tego względu powstają książeczki, które w sposób przystępny dla dzieci pozwalają poznać najważniejsze biblijne postaci. „Historie biblijne. Bohaterowie dla chłopców”  autorstwa Peter’a Martin’a jest jedną z takich książeczek.
Peter Martin przybliża czytelnikom osiem biblijnych historii, a ponieważ są one skierowane do chłopców, każda z opowieści traktuje o losach mężczyzn. Opowieści o dzielnych mężach rozpoczyna historia Beniamina, który mimo iż został oszukany przez własnych braci potrafił wyciągnąć do nich rękę, kiedy byli  w potrzebie. Poznamy także Dawida, który miał odwagę zmierzyć się z potężnym Goliatem. Będziemy mogli także zaznajomić się z opowieści o trzech braciach, którzy dzięki swej wierze uniknęli śmierci w płomieniach. To tylko niektóre z historii. Każda z nich przybliża nam sylwetki ludzi silnych, odważnych, których postawa godna jest naśladowania. Od każdego z bohaterów możemy odebrać naukę, ale czy z niej skorzystamy, zależy tylko od nas samych. Rodzina, miłość, uczciwość, niesienie pomocy innym ludziom czy wiara to wartości na które uczula nas każde z opowiadań i które warto codziennie pielęgnować. Obecnie, dość szybki rytm życia i pogoń za dobrami materialnymi sprawia, że wielu z nas zapomina o tym, co bezcenne.
Uwagę najmłodszych z pewnością przyciągną także ilustracje autorstwa Simony Bursi. Rysunki utrzymane są w stonowanych kolorach, dzięki czemu nie odciągają uwagi od tego, co najważniejsze czyli treści.
„Historie biblijne. Bohaterowie dla chłopców” to książka skierowana do najmłodszych odbiorców, jednak z mądrości zawartych w niej opowieści czerpać mogą także rodzice. Mądra, wartościowa i refleksyjna. Polecam. 


 

 

 
Książkę miałam przyjemność przeczytać dzięki uprzejmości Wydawnictwa Jedność
 
P. Martin - Opowieści biblijne. Bohaterowie dla chłopców.

stron: 48
Wyd. Jedność 2015

4 komentarze:

 1. To może być ciekawe :) uwielbiam pozycje dla których inspiracją była Bublia

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka może być całkiem fajna, ale ten podtytuł "Bohaterowie dla chłopców" nieco mnie jednak wkurzył. Być może jestem przewrażliwiona, ale mam traumę z dzieciństwa, kiedy Pani Bibliotekarka, nie chciała mi wypożyczać najfajniejszych książek, bo to "dla chłopców". Grrrr...

  OdpowiedzUsuń
 3. No proszę, kolejna wartościowa książeczka dla najmłodszych i nie tylko ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. i tak można zainteresować najmłodszych religią, to jest super pomysł. I ja sama książkę chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń