piątek, 8 kwietnia 2011

Ollivier Mikael "Trzy ślepe myszki"

„Trzy ślepe myszki” to pierwsza sensacyjna powieść Mikaël’a Ollivier’a z którą miałam okazję się zetknąć. 

Ten francuski pisarz jest autorem nie tylko powieść sensacyjnych i SF, ale także powieści dla młodzieży. W jego dorobku znajdują się także scenariusze filmowe oraz telewizyjne dla Canal+. Powieść „Trzy ślepe myszki” w 2008 roku doczekała się ekranizacji przez Mathias’a Ledoux pod tytułem "Three Blind Mice" 

Głównym bohaterem powieści jest Thomas Cross, informatyczny geniusz, którego pasją jest podglądanie życia innych ludzi, dzięki webcamom, stronom internetowym, które umożliwiają każdemu internaucie wystawienie swojego życia na widok publiczny.

Mężczyzna właśnie w taki sposób poznaje Cathy, młodą, piękną dziewczynę, mieszkającą w Amsterdamie. Cathy jest samotna, upublicznia swoje życie, by poznać interesujących ludzi z całego świata.

Kiedy pewnego wieczoru strona internetowa kobiety zostaje zablokowana, Thomas postanawia złamać kody, by wejść na witrynę i...staje się świadkiem brutalnego morderstwa Cathy. Wkrótce w tajemniczych okolicznościach ginie także brat Thomasa. Od tej chwili jego życie diametralnie się zmienia. Ściga go policja oraz grupa przestępcza odpowiedzialna za zbrodnię Mężczyzna podejmuje współpracę z tajemniczą policjantką Claire Blight. Jednak czy może w pełni jej zaufać?

Lektura wciągająca, sprawnie napisana, której atmosfera może kojarzyć się z klimatem Big Brothera czy Orwellem. Gdzie granica między światem rzeczywistym, a wirtualnym coraz bardziej się zaciera, a finał tej historii nie jest do końca pewny. Polecam miłośnikom sensacji.


O. Mikael - Trzy ślepe myszki


Ilość stron: 246
Wyd. MUZA
Warszawa 2003
Ocena: 4/6

1 komentarz:

  1. Nie sądzę, iż przeczytam, ale poszukam w bibliotece. Jeżeli tam nie będzie to sobie odpuszczę...

    OdpowiedzUsuń