niedziela, 28 czerwca 2015

"Co kryją zagadkowe baśnie - znajdź szczegóły" oraz "Naklejki z misją"Po „Szalonym robocie profesora Bzika” przyszedł czas na kolejną książeczkę dla dzieci rozwijającą spostrzegawczość – „Co kryją zagadkowe baśnie – znajdź wszystkie szczegóły”. Książeczka zawiera dwanaście ilustracji przedstawiających scenerię znanych baśni. Zadaniem małych czytelników jest odnalezienie na każdym z obrazków wszystkich wyszczególnionych elementów. Dzieci wraz z Czerwonym Kapturkiem poszukiwać będą leśnych zwierząt; na balu wraz z Kopciuszkiem rozglądać się będą za lokajami czy złymi siostrami; z Małą Syrenką odwiedzą podmorski świat, który kryje mnóstwo skarbów, a wraz z Alladynem zwiedzą czarodziejską jaskinię. Oczywiście to nie jedyni bohaterowie, którzy coś ukrywają ;)
Autorem ilustracji jest Chuck Whelon – amerykański rysownik, który na swoim koncie ma nie tylko ilustracje do książek dla dzieci, ale także grafiki do komiksów czy gier. Obrazki w „Co kryją zagadkowe baśnie – znajdź wszystkie szczegóły” zawierają mnóstwo detali, często bardzo drobnych, których wyszukiwanie nie jest łatwe. Zatem dzieci, będą musiały trochę pogłówkować. Mój siostrzeniec na razie przygląda się z zainteresowaniem ilustracjom, na wyszukiwanie postaci i przedmiotów przyjdzie czas ;)
Polecam dzieciom, które uwielbiają zagadki.


  


 

H. Cohen, Ch. Whelon

stron: 28
Wyd. Jedność 2015
 

„Naklejki z misją” to książeczka zawierająca sto osiemdziesiąt dziewięć naklejek motywujących do pracy. Zawartość książeczki przedstawia się następująco: naklejki z informacjami dotyczącymi postaw (np. jesteś dzielny, jesteś pracowity, czy jesteś wrażliwy); kolejne naklejki zawierają słowa pochwały za wykonaną pracę czy postępy w nauce (np. znakomicie, dobrze, bardzo dobrze); ostatnia grupa nalepek służy do utrwalania wiedzy religijnej m.in. okresów liturgicznych. „Naklejki z misją przeznaczone są przede wszystkim dla katechetów, by mogli oni motywować swoich podopiecznych do pogłębiania religijnej wiedzy. Jednak, kiedy je zobaczyłam stwierdziłam, że dla mnie także będą pomocne. Jestem ciocią gromadki dzieciaków i często odrabiam z nimi lekcje czy też pomagam im w przygotowaniu się do sprawdzianów. Takie naklejki nie tylko pozwolą mi ich zmotywować do nauki, ale także sprawią im wielką radość. Poza tym wykorzystać je można nie tylko w odniesieniu do nauki, ale także do codziennych obowiązków tj. sprzątanie swojego pokoju czy pomaganie mamie J W przypadku niejadków takie naklejką mogą stać się nagrodą za zjedzenie całej porcji śniadania czy obiadu. 


 

Naklejki z misją

stron: 6
Wyd. Jedność 2015

 
Książki miałam przyjemność przeczytać dzięki uprzejmości Wydawnictwa Jedność


 


2 komentarze:

  1. Ta książeczka z naklejkami to bardzo fajny pomysł. Niby taka mała naklejka, a dla takiego dzieciaczka jest swojego rodzaju powodem do dumy ;)

    OdpowiedzUsuń