piątek, 8 lipca 2016

Piotr Kulpa "Pan na Wisiołach. Krzyk Mandragory" Smutowie z dnia na dzień utwierdzają się w przekonaniu, że toną w wirze surrealistycznych zdarzeń, które niszczą ich relacje. Spokój i harmonię, którą spodziewali odnaleźć na wsi okazała się zwykłą mrzonką. Nieporozumienia między dwojgiem małżonków nie umykają uwadze Czarusia. Zdesperowany chłopiec postanawia uciec z domu. Jednak zniknięcie synka to dopiero początek serii nieszczęść, która dotknie Magdę i Tymka.
Krzyk mandragory” to drugi tom cyklu „Pan na Wisiołach” autorstwa Piotra Kulpy.  Kontynuacje mają to do siebie, że nieczęsto utrzymują tę intensywność opowieści i ten klimat, który autor zawiera w tomie otwierającym. Tutaj atmosfera zdaje się gęstnieć jeszcze bardziej, a ścieżka którą pędzi akcja mocniej zapętlać. Wszystko to jest jednak dobrze wyważone, aby nie przytłaczać czytelnika. Piotr Kulpa umiejętnie rozbudowuje wątki znane z „Mrocznego siedliska”, co rusz dopisując kolejne treści.
Ta część pozwala czytelnikowi zajrzeć nieco za kurtynę tajemnicy, która opuszczona została na Wisioły wiele lat temu przez Cygana Gajgara. Oczywiście każdy wyłowiony sekret generuje kolejne wzmagając naszą ciekawość. Odnoszę wrażenie, że o ile w pierwszym tomie jakieś złe siły, magia czy wróżby nie są mocno eksponowane tutaj ich rola rośnie. Autor po raz kolejny utwierdza nas w przekonaniu, że to czego musimy się obawiać to nie zabobony, ale ludzie, którzy dla realizacji swoich pragnień są gotowi na wszystko.
Krótko mówiąc – jest klimatycznie, niepokojąco i zaskakująco. Polecam.
Piotr Kulpa - Pan na Wisiołach: Krzyk Mandragory
 
Stron: 352
Wyd. Videograf 2014


4 komentarze:

 1. Już nie mogę się doczekać tej książki. Jej klimat mi bardzo odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi nieźle, może kiedyś się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już sama okładka nie zachęca mnie do przeczytania ;) Niestety nie mój klimat.

  Pozdrawiam,
  Czytaninka

  OdpowiedzUsuń
 4. Już sama okładka sprawia, że mam ochotę zapoznać się z książką ;)

  OdpowiedzUsuń