poniedziałek, 16 września 2019

[rozrywka na PC] - MetamorphosisCo łączy Franza Kafkę z … grą komputerową?

Większość z Was zapewne uśmiechnie się i pomyśli, że nic ;) Nic bardziej mylnego! To, co łączy autora „Procesu” czy „Przemiany” ze światem gier komputerowych to polska produkcja „Metamorphosis”- gra stworzona w oparciu o twórczość pisarza. Choć Kafka od lat inspiruje twórców nie tylko ze świata filmu czy literatury, przyznam, że to połączenie zaskoczyło mnie, ale i zaintrygowało. 

Świat Kafki z nowej perspektywy czyli rzeczywistość oczami insekta.

Tak, tak, tutaj nie wkradł się żaden błąd. Decydując się na rozgrywkę dostajecie szansę wcielenia się w bohatera opowiadania „Przemiana” – Gregora Samsy, który budzi się w ciele robaczka. Gregor pragnąc poznać przyczyny swojej niezwykłej przemiany musi wyruszyć w podróż, która pozwoli mu lepiej poznać samego siebie.
Dodam jeszcze, że w grze odnajdziemy odniesienia nie tylko do wspomnianego opowiadania, ale także do „Procesu czy „Zamku”. Jestem ciekawa, czy uda mi się te wszystkie odniesienia do twórczości Kafki odnaleźć. 

Gdzie dzieją się takie cuda ;)

Oczywiście w warszawskim Ovid Works. To niezależne studio produkujące gry wideo, specjalizujące się w tworzeniu projektów na PC, konsole i wirtualną rzeczywistość. Jego pierwszą grą była gra przygodowa „Interkosmos”, w której gracz trafiał do kokpitu sowieckiej kapsuły pędzącej w kierunku Ziemi. Kolejną, nową grą jest właśnie „Metamorphosis”, puzzle-platformer inspirowany twórczością Franza Kafki. 

Zagracie?
Premiera niebawem. Więcej informacji na stronie: www.metamorphosisgame.com oraz 
https://store.steampowered.com/app/1025410/Metamorphosis

1 komentarz: