sobota, 20 czerwca 2020

Rachel Williams, Carnovsky "Gabinet zoologii"Czytając wspólnie z siostrzeńcem, staram się wybierać książeczki, które zainteresują nas nie tylko treścią, ale także warstwą wizualną. A ta, w „Gabinecie zoologii” natychmiast przykuła naszą uwagę.

„Gabinet zoologii” to album, który umożliwi najmłodszym czytelnikom podróż do dziesięciu miejsc i przyjrzeniu się występującej tam florze i faunie. Odwiedzimy m.in.: kongijski las deszczowy, pustynię Simpsona, las Sekwoi, Andy i równinę Serengeti. Każdemu z tych miejsc poświęcony został jeden rozdział, w którym odnajdziemy wiele ciekawostek związanych z danym obszarem, atlas zwierząt oraz ogromne ilustracje, które, w zależności od tego, przez jaki kolor szkiełka spojrzymy, ukażą nam florę bądź faunę spotykaną w określonym miejscu. Spoglądając przez czerwoną soczewkę ujrzymy zwierzęta aktywne za dnia. Wybierając zielony kolor soczewki dostrzeżemy rośliny, natomiast zerkając na ilustracje przez niebieski okular poznamy zwierzęta aktywne nocą.

Autorami tych dopracowanych w każdym detalu ilustracji są: Silvia Quintanilla i Francesco Rugi czyli duet Carnovsky, natomiast autorką tekstów jest Rachel Williams, która w bardzo przystępny sposób wprowadza małych czytelników w świat przyrody.

My daliśmy się wciągnąć w ten fascynujący świat natury. I z wielką dokładnością przyglądaliśmy się każdej z ilustracji, by nie pominąć żadnego szczegółu. A wierzcie mi, jest ich mnóstwo. 

Ten nietypowy atlas prezentujący około 180 gatunków roślin i zwierząt oczaruje tych najmodszych i tych nieco starszych czytelników. 


R. Williams, Carnovsky - Gabinet zoologii

stron: 66
Wyd. Wydawnictwo Dwie Siostry 2019

1 komentarz:

  1. Bardzo lubię publikacje dla dzieci, które nie tylko treścią, ale przede wszystkim wizualnie przyciągają młodego czytelnika. Coś mi się wydaje, że obok tej nikt nie może przejść obojętnie...
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

    OdpowiedzUsuń