niedziela, 6 marca 2016

[rozrywka na planszy] Jenga Tetris - HasbroOstatnio pisałam o zabawie w układanie wieży z krzesełek. Dziś przyszła pora na grę o, co prawda zbliżonych zasadach, jednak o większej złożoności.  Jaką grę mam na myśli? Oczywiście Jengę! Tym razem w wyjątkowym wydaniu- Jenga Tetris. Ta wersja znanych klocków została wydana z okazji trzydziestej rocznicy powstania kultowej gry Tetris.  Chyba każdy z nas dał się swego czasu wciągnąć w układanie klocków o przeróżnych kształtach. Sama nawet miałam taką małą „konsolkę” z czarno-białą wersją wspomnianej gry ;)

Co w pudełku piszczy?

W kartonie znajdziemy 47 kolorowych klocków w sześciu kształtach oraz instrukcję obsługi. 

Dla kogo ta Jenga?

Zabawa przeznaczona jest dla osób powyżej ósmego roku życia. Liczba, graczy mogących wziąć udział w rozgrywce: 1+.

Pojedynek na klocki czyli słowo o zasadach 

Zasady właściwie zbytnio nie różnią się od tych, które towarzyszą klasycznej, drewnianej wersji klocków, zatem wielu z was doskonale wie, o co chodzi ;) Z wszystkich klocków należy ułożyć wieżę (w tetrisowej wersji budowla może zawierać puste miejsca). Następnie każdy z graczy, zgodnie z ustaloną kolejnością wyciąga po jednym elemencie z wieży i lokuje go na jej szczycie. Kiedy jeden z uczestników zburzy wieżę odpada z gry, a pojedynek toczy się pomiędzy pozostałymi graczami. Wygrywa gracz, który jako jedyny nie został wyeliminowany. W instrukcji podane są dodatkowe bonusy, które możemy wykorzystać w trakcie rywalizacji. Jeśli któremuś uczestnikowi uda się ułożyć cały poziom (bez pustych miejsc) może on wskazać dowolnego gracza, który musi wykonać ruch. Jeśli nie można dołożyć klocka na szczycie, możesz dołożyć go do któregoś niższego poziomu. 

Jak przenieść tetris z monitora na… podłogę czyli wrażenia

Klasyczną Jengę bardzo lubię, więc i ta wersja przypadła mi do gustu. W moim odczuciu tetrisowa odsłona tej znanej gry zręcznościowej jest trudniejsza, co oczywiście jest plusem ;) Kolejną pozytywną stroną gry jest spora liczba graczy. Co prawda w instrukcji nie jest ona sprecyzowana, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w zabawie wzięło udział nawet kilkanaście osób. U mnie Jenga Tetris sprawdziła się świetnie jako gra imprezowa. Nieźle sprawdza się także w mniejszym, rodzinnym gronie. Problem może stanowić jedynie miejsce, gdyż zabierając się za układanie musimy mieć sporo wolnej przestrzeni, by ewentualny upadek wieży nie narobił szkód.
Ja polecam, a Wy mieliście okazję wypróbować klocki? ;)


Gra bierze udział w wyzwaniu:  Dziecinnie.


Jenga Tetris - Hasbro Gaming

rok wydania: 2012
liczba graczy: 1+
wiek: 8+

5 komentarzy:

  1. Uwielbiam Jenge, ale w tym wydaniu jej nie widziałam. Niezłe wyzwanie. :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Pamiętam Jengę. Grałam w nią raz w życiu w Anglii. Ale były jaja...

    OdpowiedzUsuń