sobota, 26 marca 2016

Iwona Kamińska "Syfon i uczucia" + konkursBądźmy szczerzy, uczucia to bardzo poważna sprawa ;) Nieustannie towarzyszą każdemu z nas. Nieważne czy negatywne, czy pozytywne – zawsze w znacznym stopniu oddziałują na nasze zachowanie i relacje z innymi osobami. Chyba każdemu zdarza się raz po raz analizować te swoje emocje, po to, by je określić i nazwać. Nie zawsze się to udaje, zwłaszcza kiedy z uczuciami próbuje zmierzyć się dziecko. Wtedy takich emocjonalnych niewiadomych jest najwięcej, a rodzice często sami nie wiedzą, jak przejrzyście wyjaśnić najmłodszym te „wewnętrzne poruszenia”. Z pomocą przychodzi literatura, która za pomocą słowa próbuje oswajać małych czytelników z uczuciami. Taką książeczką jest „Syfon i uczucia” autorstwa Iwony Kamińskiej.
I choć pierwsze wersy tego tekstu brzmią, być może dość „poważnie”, książka pani Iwony odznacza się dużą lekkością i sporą dozą humoru.
Syfon to uroczy piesek, mieszkający  ze swoją ukochaną Panią oraz maleńkim ptaszkiem – Pućką, która jest jego przyjaciółką. Chociaż Syfonowi stuknęło już pięć lat i czuje się już dorosły, nadal zdarza mu się gubić w tych swoich emocjach i nastrojach. Tym bardziej, że przyjdzie mu się zmierzyć z trudnymi sprawami. Bohater będzie starał się pogodzić się z odejściem kogoś bliskiego, ponadto będzie musiał zatroszczyć się o przyjaciół i o nieprzyjaciół. To jednak nie koniec emocjonalnych potyczek Syfona, bo oto nadchodzi czas wizyty u weterynarza, a jak wiadomo takie spotkania wykańczają, poza tym piesek na własnej skórze (tudzież sierści;)) odczuje brak akceptacji otoczenia, a przynajmniej tak będzie mu się wydawało. Poczuje także ducha rywalizacji i przekona się, że los potrafi sprawiać niespodzianki.
W książeczce znajdziemy także objaśnienia pewnych emocji i nastrojów. Te „definicje” autorka obudowuje przystępnym językiem, dzięki czemu dzieci nie poczują się znużone, ale nie będą miały problemu z ich zrozumieniem.
Doświadczać porażki – to znaczy przegrać i tyle. Nic wielkiego.
„Syfon i uczucia” to ciepła, wzruszająca opowieść o tym, co każdy czytelnik już zna z autopsji, bądź dopiero pozna. Syfon wraz ze swoimi przyjaciółmi: Atomem, Wirusem, Pućką oraz szczurem Leonem delikatnie wprowadza najmłodszych czytelników w świat uczuć.

Książkę miałam przyjemność przeczytać dzięki uprzejmości Pani Aleksandry Krzymińskiej 


I. Kamińska - Syfon i uczucia

stron: 82
wyd. Czterolistne 2015****

Dzięki uprzejmości Pani Aleksandry Krzymińskiej mam dla Was dwa egzemplarze książeczki "Syfon i uczucia" . Co należy zrobić, aby zdobyć jeden z nich? Napisać:

Dlaczego książka ma trafić właśnie do Ciebie?  


Kilka słów o zasadach:


1. Konkurs trwa od 26.03.2016 - 1.04.2016 (włącznie)
2. Zwycięzca wyłoniony zostanie w przeciągu trzech dni od zakończenia konkursu. Wyłonię osobę, której uzasadnienia najbardziej przypadnie mi do gustu.
3. Po ogłoszeniu wyników, osoba wyłoniona proszona jest o kontakt mailowy.
4. Wstawienie banneru konkursowego nie jest wymagane, jednak będzie mi bardzo miło, jeśli zechcecie posłać dalej info o konkursie.

Chyba tyle ;)

Powodzenia!

3 komentarze:

 1. Syfon powinien do mnie trafić, gdyż z pewnością dobrze poczuje się w otoczeniu moich kilku tysięcy książek, a także na pewno zaprzyjaźni się z moją psią rodziną - Spinem, Iguaną i Doretą :) W szczególności niespełna roczna Doretka będzie nim zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Syfon powinien trafić do mnie, bowiem uwielbiam książki dla dzieci, gdzie głównymi bohaterami są zwierzątka. Poza tym, będę mieć zajęcie, gdy przyjdzie do mnie kuzynki córka, ponieważ już wszystkie książeczki z serii dla najmłodszych z mojej biblioteczki razem przeczytałyśmy i potrzebuję czegoś nowego:) Banerek zaraz na blogu się pojawi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ponieważ nie mam w najbliższym otoczeniu żadnych maleństw to konkurs sobie odpuszczę i będę trzymała kciuki za wszystkie osoby, które będą dla swoich pociech startować w konkursie ;)

  A co do samej książeczki, jak będę miała kiedyś dzieci z pewnością ten tytuł znajdzie się na mojej półce ;)

  OdpowiedzUsuń