czwartek, 23 marca 2017

"Jezioro łabędzie" - na motywach baletu Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie”- balet Piotra Czajkowskiego znają niemal wszyscy. Choć od premiery minęło ponad sto lat historia miłości Odetty zamienionej w łabędzia i księcia Zygfryda do dziś wzrusza i inspiruje. Charlotte Gastaut- ilustratorka pochodząca z Marsylii postanowiła opowiedzieć tę historię ażurowymi ilustracjami.
Książka na motywach libretta do „Jeziora łabędziego” autorstwa Władimira Biegiczewicza i Wasilija Gelcera zachwyca obrazami, które wyrażają więcej, niż słowa. Tekstu znajdziemy tutaj niewiele i stanowi one jedynie wprowadzenie do scen-wycinanek, od których nie sposób oderwać oczu. Oszczędność barw (dominującymi kolorami są: czerń, biel i złoto) kontrastuje z mnogością detali na ilustracjach.
Jedna z najpiękniejszych miłosnych historii w zachwycającej wizualnie oprawie. Koniecznie musicie ją poznać.Jezioro łabędzie - na motywach baletu P. Czajkowskiego

stron: 38
wyd. Mamania 2017

8 komentarzy:

 1. Byłam na spektaklu baletowym, cudowny :)Na książkę też chętnie zerknę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już widziałam u kogoś tę książkę i z pewnością się w nią zaopatrzę, przy najbliższej okazji. Piękne wydanie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Balet piękny, a książkę sobie zapisuje do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak byłam mała zakochałam się w bajkowej wersji z Barbie. A gdy podrosłam to zapragnełam zobaczyć Jezioro Łabędzie na żywo - i to jedno z moich niespełnionych marzeń. Muzykę kocham, mam ją nawet na innej playliście, w innym folderze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Te przecudowne ilustracje robią ogromne wrażenie! Poza tym polecam ci film "Czarny łabędź", jak już jesteśmy przy tym temacie :)
  Pozdrawiam! http://bookwormss-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka prezentuje się fenomenalnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ilustracje robię ogromne wrażenie! :)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń