niedziela, 5 marca 2017

[film] Machine - reż. Sunit Parekh-Gaihede„Machine” to krótkometrażowy film duńskiego reżysera i animatora Sunit’a Parekh-Gaihede’a. Ta niespełna dwudziestominutowa opowieść stworzona metodą CG (animacji poklatkowej) powstawała kilka lat.
John i Liz wraz z synem przeprowadzają się do małej, nadmorskiej miejscowości. Nowy początek, na który mieli nadzieję okazał się złudzeniem, bowiem w wyniku tragicznego wypadku para traci syna. Odtąd małżonkowie nie potrafią się ze sobą porozumieć. Żal i rozpacz kompletnie ich pochłania. A obrazy tego tragicznego dnia nieustannie do nich wracają. Żadne z nich nie ma siły na ratowanie ich wzajemnej relacji.
Każda emocja i wewnętrzne przeobrażenie, jakie dokonuje się w dwójce głównych bohaterów ma swoje odzwierciedlenie w otoczeniu. Maszyna pracująca przy budowie dróg, cienie drzew i wieczny półmrok panujący w domu John’a i Liz wzmacnia wydźwięki filmu. Ponadto oni sami „ubrani” są w szarości. Wyjątkiem jest ich syn, który ma naturalny kolor skóry.
Sunit Parekh-Gaihede stworzył historię pełną emocji odznaczającą się uniwersalizmem. Szukanie swojego miejsca, konfrontacja ze swoimi emocjami i budowanie relacji z drugim człowiekiem to aspekty często nam towarzyszące.
„Machine” ujmuje nie tylko poruszającą opowieścią i melancholijną muzyką, ale także stroną wizualną. Dbałość o najdrobniejsze detale, dopracowane postaci i scenerii sprawiają, że film oczarowuje widza.
Machine -  reż. Sunit Parekh-Gaihede

czas: 19 min
Dania, 20152 komentarze:

  1. Z przyjemnością obejrzę :) Dzięki, bo wcześniej nie słyszałam o nim.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapisuję na listę do obejrzenia.

    OdpowiedzUsuń