wtorek, 16 sierpnia 2016

Dennis Wojda "566 kadrów"„566 kadrów” to opowieść w obrazkach. Komiks, który w pięciuset sześćdziesięciu sześciu ujęciach zamyka życie kilku pokoleń rodziny autora – Dennisa Wojdy. Opowieść oprócz nieco intymnego klimatu ma w sobie sporą dawkę humoru. Historia momentami zdaje się być chaotyczna, chwilami brak jej pewnych detali, co jest naturalne w przypadku opowieści opartych na wspomnieniach. Nie wszystkie szczegóły pamiętamy, pewne fakty się zacierają, jednak następstwa tych zdarzeń są wyraźne.
Biało-niebieskie kadry niekiedy urzekają swoją prostotą i minimalizmem, kiedy indziej zadziwiają mnogością detali. Tekstowo opowieść jest bardzo oszczędna. Krótkie zdania, trafnie oddające kwintesencję chwili. Jest zwyczajnie, nieskomplikowanie i do rzeczy, co sprawia, że ta „obrazkowa książka” staje się wyjątkowa.
„566 kadrów” to saga rodzinna w formie komiksu. Wzruszająca, błyskotliwa, prozaiczna, a jednocześnie udowadniająca, że życie składa się także z przypadków.


D. Wojda - 566 kadrów

stron: 288
wyd. W.A.B 2013

6 komentarzy:

 1. Lubię takie klimaty. No i jeszcze humor.. Jestem kupiona :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy pomysł. Jestem mocno zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki z humorem biorę w ciemno :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa forma, kiedyś zalukam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi nietypowo! :)
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Nominowałam cię do Liebster Blog Award :) http://kacikksiazkowegomolika.blogspot.com/2016/08/liebster-blog-award-2.html

  OdpowiedzUsuń